Bratři Bubeníčkovi se rozloučí jako Orfeus

Bratři Jiří a Otto Bubeníčkovi pozvolna uzavírají svoje profesionální taneční kariéry a loučí se s publikem. Pro tuto příležitost chystají unikátní představení Orfeus, které představí na podzim na československém turné. O konci kariéry promluvili v Událostech v kultuře.

Video Události v kultuře
video

Bratři Bubeníčkovi se rozloučí jako Orfeus

„Oba dva jsme ukončili kariéru, já v Drážďanech po deseti letech, brácha v Hamburku po třiadvaceti letech. Rozloučili jsme se s německým obecenstvem a rádi bychom se rozloučili také s českým publikem. Proto vznikl nápad na turné po Česku a Slovensku,“ říká Jiří Bubeníček. 

Projekt Orfeus chce překročit hranice tance, fyzického divadla, slova a hudby. Režie se ujal tandem SKUTR, tedy Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. „Kluci jsou známí tím, že zkouší něco nového, a my jsme chtěli někoho, kdo moderní režii a dramaturgii rozumí,“ uvedli tanečníci. 

Československé turné

Na scéně se kromě Jiřího a Otty Bubeníčků objeví také německá tanečnice Anna Herrmann nebo slovenský herec Csongor Kassai. O hudbu se postarají Terezie Kovalová a Annabelle Dugast.

Představení Orfeus se uskuteční v září v rámci československého turné se zastávkami v Ostravě, Brně, Bratislavě, Českých Budějovicích, Praze a Plzni. Inscenace zahájí také letošní televizní festival Zlatá Praha. Kulturní program České televize zahájení nabídne živě. 

Bratři Jiří a Otto Bubeníčkovi sice ukončili taneční kariéru, ale umění se budou věnovat stále. Jiří je choreograf, jeho bratr Otto připravuje také scénografii a navrhuje kostýmy.