Držte si ponožky! Lichožrouti představují teaser

„Nikdy nevezmeš celý pár“ a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál“ – dvě pravidla z lichožroutího desatera, která poruší hlavní hrdina animovaného filmu Lichožrouti podle oblíbené dětské knihy. Držte si ponožky, vzkazuje zatím divákům v prvním teaseru.

Video Teaser filmu Lichožrouti
video

Teaser filmu Lichožrouti

Zdroj: T.H.A.

Lichožrouti jsou neviditelní tvorové, kteří mohou za to, že lidem z každého páru ponožek zůstane jen jedna – ta lichá. Ponožkami se totiž živí. Poprvé Lichožrouty popsal básník Pavel Šrut a ilustracemi je zachytila Galina Miklínová ve stejnojmenné knize, kterou Ceny Magnesia Litera vyhlásily Knihou desetiletí pro děti.  

Miklínová a Šrut jsou podepsáni také pod filmovou adaptací Lichožroutů. Celovečerní příběh provází malého Lichožrouta Hihlíka při jeho velkém dobrodružství. Tvůrci slibují „půvabnou akční podívanou“ o radostech a strastech zlodějů ponožek.

Lichožrouti jedou na festivaly

Snímek se v těchto dnech dokončuje, v květnu propůjčují herci animovaným postavám své hlasy. „Jako Hihlíkova dědu Lamora uslyší diváci Stanislava Zindulku a zaťatý lovec Lichožroutů, podivínský Profesor Kadeřábek, bude zloděje lichých ponožek pronásledovat hlasem Josefa Somra,“ prozradil producent Ondřej Trojan zatím jen jména těch, kteří své postavy už namluvili. 

Lichožrouti se v každém lichém kině objeví v říjnu tohoto roku. Potkat se s nimi ale budou moci o něco dříve návštěvníci filmových festivalů ve Zlíně, Karlových Varech a také ve Slavonicích, kde je představí 3D vizuál.