The Carnival isn't over. The Seekers se vrací v muzikálu

Kapela The Seekers byla australskými Beatles. Hitem Georgy Girl bořila v šedesátých letech hitparády. Příběh skupiny nyní připomíná v Austrálii muzikál pojmenovaný po slavné skladbě.

Video Události v kultuře
video

Skupinu The Seekers připomíná muzikál

Folkrocková kapela The Seekers se na hudební scéně objevila poprvé už v roce 1962. O tři roky později zazářila s písní Carnival is over na motivy ruské lidové písně. Další hit Georgy Girl natočila jen rok poté ke stejnojmennému filmu.

„The Seekers se prodávali lépe než The Beatles, přebili The Rolling Stones. Naše první tři singly byly v hitparádě první,“ vzpomíná zpěvačka skupiny Judith Durhamová. V roce 1968 se kapela rozpadla – později se ale zase dala dohromady a příležitostně vystupuje dodnes. Po světě prodala doposud více než 50 milionů alb. 

O téměř půl století později ožívá příběh slavné čtveřice v čele se zpěvačkou Judith Durhamovou znovu – tentokrát jako muzikál, pojmenovaný po hitu Georgy Girl. „Zpočátku jsme z toho měli trochu strach, a upřímně, stále ještě trochu máme, protože fanoušci milují The Seekers,“ přiznala Pippa Grandisonová, představitelka Judith Durhamové.

Obavy se ale ukázaly jako zbytečné, muzikál má úspěch, chválí ho i členové The Seekers. Představení Georgy Girl uvádí do poloviny května Národní divadlo v Sydney, od července se bude hrát v Perthu.