Princovu bundu nezmáčí ani Purple Rain. Aukční cena šplhá kvůli úmrtí

Kožená bunda, kterou během natáčení filmu Purple Rain nosil nedávno zesnulý zpěvák Prince, v červnu míří do dražby. Původní majitelka nabídla oděv k prodeji ještě před umělcovou náhlou smrtí. Cena předmětu však kvůli tomuto faktu raketově vzrostla. Podle odhadů by se mohla vyšplhat v přepočtu ke dvěma milionům korun.

Video Studio ČT24
video

Princova bunda míří do dražby

Purple Rain je emotivní muzikál plný Princovy hudby a typicky výrazných kostýmů. Jedním z nich byla i kožená bunda, kterou hvězda po natáčení věnovala své osobní maskérce.

„Jsme tímto konkrétním kouskem naprosto nadšení. Dostal se k nám náhodou už před šesti týdny, ještě před Princovým nečekaným úmrtím,“ zaznívá z amerického aukčního domu Profiles In History. Skon hudební legendy má za následek raketový růst ceny. „Odhadoval jsem její cenu na 150 až 180 tisíc korun, za současných okolností ale původní odhady neplatí. Nevím o žádném jeho předmětu, který by od té doby prošel aukcí, takže nevím. Teď by mohla překročit i hranici dvou milionů,“ říká Brian Chanes z aukční síně.

Nepřehlédnutelný černobíle vyšívaný kousek bude kalifornská aukční síň nabízet na přelomu června a července. Ve hře o suvenýr z oscarového filmu mohou být přes internet zájemci z celého světa.