Paul McCartney chystá koncert v Praze. Jeden na jednoho

Živě mohli čeští fanoušci někdejšího člena Beatles Paula McCartneyho slyšet na českých pódiích poprvé a naposledy před dvanácti lety. Podruhé budou mít příležitost 16. června, kdy vystoupí v pražské O2 aréně. Do Česka ho zavede turné One On One – v překladu Jeden na jednoho.

Video Události v kultuře
video

Reportáž: Paul McCartney přijede do Prahy

Posluchači mohou očekávat průřez celou hudební kariérou Paula McCartneyho – tedy ze sólových projektů i z časů se skupinou Beatles. Je autorem skladeb All My Loving, Hey Jude, Michelle, Let It Be či Yesterday, která byla vyhlášena nejhranější písní historie.

Za padesát let na scéně prodal přes sto milionů desek a v roce 2001 se stal prvním zpěvákem v popových dějinách, který vydělal více než miliardu dolarů.  Coby nejúspěšnější hudební skladatel populární hudby se dokonce dostal do Guinessovy knihy rekordů.

Rekordní byla i návštěvnost jeho koncertu v roce 1990 v Riu de Janeiru, kam dorazilo přes 184 tisíc fanoušků. Pražské vystoupení hranici nepokoří, každopádně ti, kteří chtějí Paula McCartneyho slyšet naživo, si lístky v oficiálním předprodeji mohou koupit od 1. dubna.