Britský objev Tiggs Da Author šlape na paty Pharrellu Williamsovi

Trůn Pharrella Williamse se třese v základech. Britská scéna začala fandit pětadvacetiletému rodákovi z Tanzánie, který si říká Tiggs Da Author. Poprvé zabodoval loni v létě se svižnou skladbou Georgia, s novinkou Run Londýňan potvrdil, že publiku láska ještě nějaký čas zřejmě vydrží.

Zpívá, rappuje, hudbu i texty si skládá sám a netají se velkými ambicemi. Jeho snem je vyhrát Grammy, a jak se zdá, podle britských hudebních kritiků nejde o nedosažitelný cíl. Už první hit Georgia byl trefou do černého. V hudební aplikaci Spotify díky němu Tiggs Da Author eviduje už dva miliony poslechů.

V hudbě kombinuje hned několik stylů (včetně těch afrických) a ve svých klipech z tváře ani na minutu nesundá široký úsměv. Z prozatímních dvou skladeb je cítit vliv jazzu, soulu i hip hopu. Sám autor svůj styl definuje jako elektrický soul. Debutová deska už je skoro hotová. Skrze ni chce zpěvák vyprávět konkrétní příběh. Přesné datum vydání ale ještě není známo.

Mnozí mu přezdívají nový Pharell Williams. Tiggs přitom o hudební kariéře dlouho neuvažoval. Původně chtěl být fotbalistou, což se změnilo až před devíti lety. Začal psát básně a postupně se dostal k hudbě. „Inspiruje mě celá řada různých věcí. Často filmy nebo dokumenty, každý den se snažím alespoň na jeden podívat,“ říká.