Bude post popová deprese Iggyho poslední?

Věk Iggyho Popa se blíží k sedmdesátce. S kulatými narozeninami vydává novou - v pořadí už sedmnáctou - desku Post Pop Depression. Podle jeho slov ale zřejmě půjde o poslední nahrávku. Jeho čeští příznivci ji naživo uslyší na novém pražském festivalu Metronome, který se koná mezi 25. a 26. červnem.

Video Události v kultuře
video

Iggy Pop má post popovou depresi

Přes padesát let pořád platí na scéně za drsňáka, který směle konkuruje mladším dynamickým kolegům. „Lemmy je pryč, Bowie je pryč. On je poslední z těch velkých a jedinečných,“ řekl o Iggym Popovi americký rocker a ústřední postava Queens of the Stone Age Joshua Homme. Právě on pomáhal legendě novinku stvořit.

Fenomén současného rockového zvuku Homme přivedl bubeníka Mata Helderse z kapely Arctic Monkeys a kytaristu Deana Fertitu ze své domovské skupiny. Svérázná sestava se vydala nahrávat do pouště a přivezla post popovou depresi. Album plné rozvážného blues-rocku, svérázného humoru a hudrování postaršího rockera, který tentokrát tvrdí, že další album nenahraje.

Iggy Pop na koncertě ve Frýdku-Místku

Iggy Pop

Zpěvák

„Mám dojem, že tímhle končím. Udělat opravdové album znamená dát do toho opravdu všechno. A už nemám tolik energie.“

Iggy Pop

Zpěvák
 I před sedmdesátkou Iggy divoce řádí na pódiu, skáče do publika a svléká se do půl těla. Přesvědčil o tom v posledních letech i české fanoušky třeba v Trutnově, Ostravě, nebo Frýdku-Místku.