ČT24

ČT24
čtvrtek 30. července 2015 Bořivoj
ON-LINE Z DIVADLA KAMPA

Boca Loca Lab zažehnou Požár

Velikost textu:
aktualizováno 7. 5. 2012 21:40

Další přenos z Divadla Kampa přiblížil 7. května od 20:30 tvorbu Jiřího Adámka, výjimečného divadelníka, autora dnes už legendárních hudebně-divadelních titulů Evropané, Tiká tiká politika, Z knihy džunglí či Changemakers. Adámek se skupinou Boca Loca Lab ve své nové inscenaci vypráví příběh Evropy před vypuknutím první světové války a po něm.

Záznam představení naleznete v tomto článku.

Boca Loca Lab / Požár
Boca Loca Lab / Požár

Příběh měnící se evropské společnosti na přelomu 19. a 20. století. Pět aristokratů v dobových kostýmech na pikniku vášnivě hovoří o umění, přírodě, velkých problémech zrychlujícího se světa. Pomocí pohybového divadla i sborového zpěvu obdivují první automobily, žasnou nad pásovou výrobou a těší se na příchod nových lidí z východu. Společně si užívají volný čas, postupně odpadají předsudky, odhazují svršky, jejich vztahy se začínají měnit. Najednou leží na trávníku pět přátel v plavkách a slunečních brýlích, kteří přemýšlí o své budoucnosti. Po smrti Franze Josefa ohlášené telegrafem nastává "velká vleklá válka" a z představitelů evropské elity se rázem stávají paranoidní zbabělci, falešní revolucionáři nebo bezohlední kšeftaři.

přehrát video
Požár / Boca Loca Lab

Požár - scénář a režie: Jiří Adámek, dramaturgie: Martina Musilová, scéna a kostýmy: Ivana Kanhäuserová, hudba: Jakub Kudláč. Hrají: Marie Štípková, Pavol Smolárik, Vendula Štíchová, Daniel Šváb a Petr Vančura.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.