Uherský Brod aneb Když nemáte slov

ČT24

ČT24
neděle 1. března 2015 Bedřich

Český lev zvítězí láskou nad mayským proroctvím

Velikost textu:

Praha – Ve znamení lásky a růží se ponese nominační večer Českého lva, který 4. února z pražského kina Lucerna zprostředkuje v přímém přenosu i Česká televize. Moderátory nominací budou Jakub Žáček a Ester Kočičková, oba už zkušenost se lvím nominačním večerem mají.

Jakub Žáček a Ester Kočičková
Jakub Žáček a Ester Kočičková

"Chystáme velkou projekci přes celé jeviště, chceme stavět na zpomalených záběrech, abychom tu dnešní superrychlou dobu alespoň nějak zbrzdili. Proto i upoutávka na nominační večer bude zpomalená a bude plynout pomaleji než cokoliv jiného, co je dnes v televizích k vidění," prozradil tradiční režisér večera Petr Vachler.

Publikum se navíc prý může těšit na růže jako symbol lásky, trpělivosti, krásy a vítězství. "Důvodů bylo několik," osvětlil volbu této květiny Vachler. "Ten první a nejdůležitější je fakt, že když jsem si procházel loňskou kolekci českých filmů, kteří se ucházejí o Českého lva, zjistil jsem, že téměř v každém z nich hraje láska velmi důležitou nebo dokonce hlavní roli. Druhý důvod je jasný, jestli má něco šanci zvítězit nad proroctvím mayského kalendáře, pak jedině láska."

 • Jakub Žáček a Ester Kočičková
  Jakub Žáček a Ester Kočičková zdroj: VAC
 • Jakub Žáček a Ester Kočičková
  Jakub Žáček a Ester Kočičková zdroj: VAC

Moderátoři nominací původně navrhovali o něco temnější témata – Jakubu Žáčkovi by se prý líbila nenávist, což ale, uznává, by bylo divácky zřejmě nepřijatelné, Ester Kočičková byla konečné verzi blíž – přemýšlela o konci světa.

"Příhodnější téma by to bylo, ale takhle jdeme proti konci světa láskou, což se mi zdá v pořádku," podotkla moderátorka a šansoniérka. "Láska je natolik mnohotvárná, že bychom všechny její podoby nikdy nemohli vyčerpat, proto se zaměříme jen na lásku klasickou, tedy partnerskou tak, abychom do těch obývacích pokojů vnesli ještě nějaké naděje po těch letech," dodala ještě v souvislosti s večerem. "Třeba svým výstupem a výběrem hostů docílíme toho, že se ti dva doma u televize budou mít ještě radši než před třiceti lety, když se seznámili," doufá.

Moderátoři nominačního večera Českého lva 2011
Moderátoři nominačního večera Českého lva 2011

Nominace na nejlepší české kinematografické počiny loňského roku budou vyhlášeny 4. února. Stejně jako loni bude v kategoriích zveřejněno pět nominací, které se o finálovém večeru zúží na tři. Devatenáctí držitelé Českých lvů budou známi 3. března. Stejně jako nominační večer i vyhlášení přenáší v přímém přenosu Česká televize.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Němcov: opoziční předák, jehož přímost posmrtně ocenil i Putin
    Video
    Němcov: opoziční předák, jehož přímost posmrtně ocenil i Putin aktualizováno 28. 2. 2015 18:43 Moskva Charismatický. Tak Borise Němcova charakterizovali jeho stoupenci: velkoměstští liberálové. Vystudovaný fyzik strávil v politice čtvrt století. V parlamentu byl od roku 1990.
   • Sobotka Babišovi: Vládní strany se nenapadají
    Video
    Sobotka Babišovi: Vládní strany se nenapadají vydáno 28. 2. 2015 19:39 Premiér Bohuslav Sobotka se ohradil proti výhradám vicepremiéra Andreje Babiše, které dnes zazněly na sněmu ANO. Lidé podle ministerského předsedy nečekají, že se vládní strany budou ...
   • Kartou bezkontaktně? Češi patří ke špici
    Video
    Kartou bezkontaktně? Češi patří ke špici aktualizováno 28. 2. 2015 20:11 Každou druhou bezhotovostní platbu zaplatí Češi pomocí bezkontaktní platební karty a řadí se tak v tomto ohledu k nejvyspělejším evropským zemím. V loňském roce zaplatili lidé ...
   • Pegida už vpochodovala i do Británie
    Pegida už vpochodovala i do Británie aktualizováno 28. 2. 2015 21:07 Newcastle – Na 400 lidí se sešlo v severoanglickém Newcastlu na první demonstraci hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) v Británii. Do centra města ale dorazily i ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.