Tisíce fanoušků přilákala do Karlových Varů skupina Boney M

Karlovy Vary – V Karlových Varech se včera konala velká oslava hudby 70. a 80. let. Při této příležitosti přijela do lázeňského města populární skupina Boney M v čele s Bobbym Farrellem. Město bylo z České republiky jediné, kde skupina vystoupila během svého aktuálního evropského turné. Nová karlovarská multifunkční aréna zažila 2,5hodinový koncert plný slavných hitů. Její hlediště zaplnily davy fanoušků převážně starší generace.

„Pokaždé je to zodpovědnost, vystupovat před tolika lidmi. Vždy jsem trochu nervózní,“ podotkl zpěvák a tanečník skupiny Bobby Farrell. Koncert si lidé pochvalovali, a to i přesto, že z původního složení skupiny dnes účinkuje už jen Farrell. Do Karlových Varů přijeli Boney M společně s revivalovou skupinou ABBA Stars.

Německou popovou a diskotékovou skupinu Boney M založil v roce 1975 západoněmecký producent Frank Farian. Skupina ve složení Marcia Barrett, Liz Mitchel, Maizie Williams a Bobby Farrell byla na vrcholu slávy v 70. a začátkem 80. let.

Jejich kariéra začala hity „Baby Do You Wanna Bump?“ a „Daddy Cool“, postupně se k nim přidávaly téměř všechny z repertoáru kapely. Celkem se prodalo více než 150 milionů alb. Skupina získala 50 platinových, 42 zlatých a 50 stříbrných de­sek.