Do New Yorku nemusíte, Bon Jovi jsou živě na You Tube

New York / Praha - Populární zpěvák Bon Jovi pořádá na Time Square v New Yorku koncert u příležitosti uvedení nového alba s výběrem svých největších hitů. Samotný koncert je již vyprodán, ale YouTube jej bude živě přenášet po inetrnetu BonJovi. Koncert se uskuteční ve středu 11. listopadu 2010 ve 20:00 amerického východního času. Jeden z nejpopulárnějších hudebníků na světě absolvoval v rámci turné nazvaného podle loňského alba skupiny The Circle v červnu v londýnské 02 aréně 12 vyprodaných koncertů a příští rok bude v turné pokračovat.

„Internetový přenos rockové kapely je výrazně náročnější, než televizní. Zatímco u televize máte jeden vysílač, který mohou přijímat statisíce diváků, na internetu pro každého uživatele musíte tu informaci vysílat zvlášť. Tedy, hlavním problémem jsou obrovské datové toky,“ upozornil v rozhovoru pro ČT24 šéfredaktor Root.cz Petr Krčmář. Celý rozhovor o problematice internetových přenosů najdete na videu v tomto článku. 

Rocková kapela Bon Jovi bez jakýchkoli přestávek trvá 24 let. Natočila téměř desítku alb a prodalo se 120 milionů nosičů. Skupina uspořádala více než 2700 koncertů nejméně v 50 zemích a hrála 35 milionům fanoušků. Snad právě proto si frontman Jon Bon Jovi připadá poněkud omšelý a vyčerpaný. Osmačtyřicetiletý zpěvák si nedávno povzdechl: "Jsem jaksi zbytečný vzhledem k tomu, že teď nejsem ve formě, mám 5,5 kila nadváhy, piju příliš mnoho a jsem k pláči znuděn. Nejsem ale tlustým Elvisem. V osmačtyřiceti letech vypadám dobře, se stárnutím se vyrovnávám dobře,“ uvedl pro The Daily Telegraph zpěvák z New Jersey. 

Bon Jovi se oženil se svou láskou ze střední školy Dorotheou. Jsou spolu už 20 let a mají čtyři děti.

Bon Jovi
Bon Jovi