Američané holdují hudebnímu mládí

Los Angeles - Americká hudební akademie udělovala své ceny. Ceremoniál patřil  mladým hvězdám - country zpěvačce Taylor Swiftové a teprve šestnáctiletému zpěvákovi Justinu Bieberovi, který zvítězil ve všech čtyřech nominovaných kategoriích a nechal za sebou favoritky jako Katte Perry nebo Lady Gaga. Nový idol amerických teenagerů Kanaďan Justin Bieber si odnesl i cenu Nejoblíbenějšího umělce roku.

„Jsem z opravdu malého města, kde žije 30 tisíc lidí a nikdy bych nevěřil, že tohle bude možné. Nevím ani, co říct. Děkuju moc,“ podotkl v děkovací řeči Justin. Bieberova alba, které vyšlo na začátku roku, se ve Spojených státech prodalo více než 2 miliony. I o jeho absolutním vítězství na cenách Americké hudební akademie rozhodovali fanoušci internetovým hlasováním. 

Nejvíce, 5 nominací, měl raper Eminem, který se stal nejlepším umělcem v kategorii rapu a hip hopu a jeho album Recovery bylo oceněno jako nejoblíbenější. Raper, který zpravidla předávání cen bojkotuje, nepřišel ani tentokrát. Na 38. ročníku Amerických hudebních cen ale nechyběla mladičká hvězda Taylor Swiftová, která už potřetí za sebou zvítězila jako nejoblíbenější zpěvačka country. 

Slavnostní ceremoniál byl sledovanou přehlídkou módních trendů, ale taky dobrou příležitostí pro umělce, kteří budou podporu fanoušků teprve potřebovat. „Mé album vyjde v březnu, jsem opravdu nadšená. Pracovala jsem na svých nahrávkách dlouho a dala si načas. Ale teď jsem plná očekávání z návratu na scénu, za týden točím video k novému singlu,“ upozornila Avril Lavigne. Ocenění se dočkaly také hvězdy jako Black Eyed Peas, Usher, nebo Rihanna.

Justin Bieber na ceremoniálu Amerických hudebních cen 2010
Justin Bieber na ceremoniálu Amerických hudebních cen 2010
Více fotek
  • Justin Bieber na ceremoniálu Amerických hudebních cen 2010 autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2119/211891.jpg
  • Avril Lavigne autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2119/211889.jpg