Cee Lo Green jako sukničkář boduje

Praha – Jako o nejkrásnějším hlasu současné soulové hudby se mluví o šestatřicetiletém Američanovi Cee Lo Greenovi, polovině dua Gnarls Barkley. S jeho pěveckým projevem je často spojen smysl pro humor a nadsázku a nejinak je tomu i na nové desce The Lady Killer. Greenovo třetí sólové album, které předznamenal singl Fuck You, boduje v evropských i amerických hitparádách a před pár dny se dostalo i na české pulty.

„Jsem hodně jednoduchý člověk, domácký typ, co nejraději odpočívá na gauči,“ říká o sobě Green, s názvem svého posledního alba prý nemá příliš společného. „Na pódiu můžu ukázat své druhé já, toho sukničkáře, ale nevodím si ho domů,“ vysvětluje hudebník, který ukončil spolupráci s Dangerem Mousem v Gnarls Barkley, protože chtěl „pokračovat trochu uvolněněji“.

„Snažím se pokud možno nevysvětlovat, co dělám, protože chci, aby moje hudba zněla přirozeně, nebo dokonce nadpřirozeně. Poslouchám vlastní desku a chvílemi mi připadá, jako by ji nahrál někdo jiný,“ svěřil se Green. Jeho hlas je přitom poměrně nezaměnitelný a to platí i pro písně na Lady Killer. Na albu hostují i další hudební osobnosti – Paul Epworth, Amy Winehouse nebo Nelly Furtado.

„Natáčel jsem ji tři roky, doufám, že posluchači jí přijdou na chuť rychleji,“ dodává Green k desce. Nejvíc jí zatím přišli na chuť Britové a také fanoušci doma ve Spojených státech, kde se album vyhouplo hned po vydání na špičky žebříčků.

Cee Lo Green / The Lady Killer
Cee Lo Green / The Lady Killer