Kidmanová a Eckhart hledají východ z králičí nory

New York – Americká herečka australského původu Nicole Kidmanová uvedla v New Yorku slavnostní premiéru filmu Rabbit Hole (Králičí nora). Kidmanová se těší pověsti jedné z nejlepších hereček současnosti a snímek režiséra Johna Camerona Mitchella je pro ni opět velkou oscarovou příležitostí. Vypjaté drama vypráví příběh manželů, kteří tragicky přišli o čtyřletého syna. Divadelní hra, podle níž byl film natočen, byla v roce 2007 oceněna Pulitzerovou cenou.

Rabbit Hole ukazuje, jakým způsobem se každý z rodičů snaží vyrovnat se ztrátou dítěte a jaký dopad to na ně má jako na pár. „Králičí nora“ coby carrollovský symbol přechodu do jiného světa, je oba uvrhne do pasti. Howie (Aaron Eckhart) se uchyluje ke vzpomínkám na syna a svou bolest tiší v náručí cizí ženy, kterou pozná v terapeutické skupině (Sandra Ohová). Becca (Nicol Kidmanová) se snaží všechno odhodit, chce prodat i dům, a navazuje vztah s mužem, který srazil autem jejího syna.

Představitelku hlavní role Nicole Kidmanovou prý emoční vypjatost filmu velmi zasáhla. „Vypráví o tom, jak zvládat bolest, jak se s ní rodina dokáže vyrovnat. Myslím, že takové téma nás všechny spojuje, a doufám, že až lidé film uvidí, nebudou se cítit tak sami,“ uvedla herečka.

Její filmový partner Aaron Eckhart se připravoval na roli tím, že zašel na terapeutické sezení pro ty, kteří ztratili někoho blízkého. Pak se ale raději obrátil na internet, protože nechtěl zasahovat do cizí soukromé bolesti. „Navštěvoval jsem seminář, ale největší roli sehrál internet,“ potvrdil Eckhart, „našel jsem spoustu lidí, kteří natáčí videoblogy, viděl jsem strašnou bolest. S tím vším jsem se musel seznámit, protože nejsem ženatý ani nemám děti.“

Podle režiséra Johna Camerona Mitchella (na kontě má muzikálový snímek Hedwig and the Angry Inch) bylo natáčení intenzivní. Herci dokonce společně sdíleli dům na Long Islandu, aby se navzájem lépe poznali. Vedle Nicole Kidmanové a Aarona Eckharta v Rabbit Hole hrají také Dianne Wiestová, která ztvárnila matku Beccy, Sandra Ohová nebo Miles Teller.

Rabbit Hole
Rabbit Hole