Hurvínkův rok končí mezi osly

Divadlo Spejbla a Hurvínka zakončuje svůj jubilejní rok, kdy oslavilo osmdesáté výročí a první sezonu v nově zrekonstruovaném divadle. Na závěr roku přichystalo novou hru Hurvínek mezi osly, která nejprve vychází na CD, a také knihu Hurvínkův rok. Na setkání se Spejblem, Hurvínkem a ostatním postavičkami i těmi, kteří jim propůjčují hlas, se mohou těšit na silvestra i diváci České televize.

Spejbl s Hurvínkem letos nejenom oslavovali narozeniny, ale měli také pracovně hodně nabitý a úspěšný rok. Vystupovali v Německu, rozšíříli si svoje znalosti dvaceti jazyků o jedenadvacátý - vietnamštinu, protože poprvé se vypravili do Hanoje. A také reprezentovali Českou republiku na Expu v Šanghaji. „Čínsky jsme tam nejen hráli, ale také moderovali celodenní český program,“ prozradila ředitelka divadla S+H Helena Štáchová.

Ani přes pokročilý věk - Spejblovi bylo letos devadesát, hurvínek je o čtyři roky mladší - známí „ušatci“ nezahálí. Miki Kirshner pro ně napsal novou hru s názvem Hurvínek mezi osly. Zatím vychází jen na CD, ale už se připravuje i její divadlení verze. „Jirka Škorpík k nové hře napsal krásnou muziku, myslím, že se to povedlo,“ slibuje Helena Štáchová, že diváci z dalších dobrodružství zklamáni nebudou.

Velkou oslavu chystá divadlo ještě na závěr narozeninového roku. A na závěr roku chystá divadlo velkou silvestrovskou oslavu narozeninového roku. Mezi gratulanty nebudou chybět například Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková a také Karel Gott a také kamery České televize, která záznam oslavy odvysílá na prvním programu na silvestra. 

DVD Hurvínkův rok
Zdroj: Divadlo Spejbla a Hurvínka