Na Kulíkově opět straší

Praha – Od středečního podvečera bude dětem přát dobrou noc nový třináctidílný večerníček. Seriál Strašidla na Kulíkově volně navazuje na oblíbený večerníček O zvířátkách pana Krbce autorské dvojice Petr Chvojka a Stanislav Havelka a výtvarníka Vladimíra Renčína. Hlas všem postavám opět propůjčil Josef Abrhám. Poprvé se se starými známými mohou diváci setkat dnes v 18:45 na ČT1 v díle nazvaném Bílá paní je první.

Malí diváci se mohou opět těšit na jim dobře známého pana Krbce a jeho zvířátka: kavku Kocandu, moudrou sovu Kukulu i věčného vtipálka, kocoura Kokeše. Nechybí ani bývalý hradní pán Ruprecht, který na Kulíkově stále pobývá jako duch. Blíží se oslava jeho třístých narozenin a na hrad se postupně trousí nezvyklí návštěvníci – bílá paní, bezhlavý rytíř, jeskyňka Terinka, skřítci plivníci, ohnivý pes nebo hejkadlo. A sotva se hosté objeví, hned se něco semele…

PODÍVEJTE SE na ukázku

Animovaný seriál vznikl podle literární předlohy Stanislava Havelky a Petra Chvojky (např. O zvířátkách pana Krbce, Jája a Pája). Všechny postavičky opět nezaměnitelným způsobem namluvil Josef Abrhám. Autorem hudby je skladatel a textař Petr Skoumal; výtvarné koncepce se ujal uznávaný grafik a karikaturista Vladimír Renčín, režie projektu Jiří P. Miška. 
Strašidla na Kulíkově
Strašidla na Kulíkově
Více fotek
  • Strašidla na Kulíkově zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2160/215995.jpg
  • Strašidla na Kulíkově zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2160/215992.jpg
  • Strašidla na Kulíkově zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2160/215991.jpg