Evu Zaoralovou nahradí ve vedení festivalu Karel Och

Praha - Dlouholetá umělecká ředitelka Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Eva Zaoralová se od ledna 2011 stane uměleckou poradkyní této prestižní přehlídky. Její funkci bude od 1. ledna 2011 zastávat Karel Och. Oznámilo to tiskové oddělení karlovarského festivalu. V pořadí už 46. ročník MFF Karlovy Vary se uskuteční od 1. do 9. července 2011. Nyní už se naplno rozběhla příprava programu, jehož první konkrétní obsah by měl být zveřejněn počátkem příštího roku.

Eva Zaoralová, která má s prezidentem MFF Karlovy Vary Jiřím Bartoškou hlavní zásluhu na vybudování nové, moderní podoby festivalu a která je již více než patnáct let jeho klíčovou osobností, zůstává v nejužším vedení MFF Karlovy Vary. Bude se nadále podílet na tvorbě jeho programu a reprezentaci.

Karel Och, který působí na MFF Karlovy Vary od roku 2001 v pozici dramaturga a v posledním roce i programového ředitele, patří k nejbližším spolupracovníkům Evy Zaoralové. Jeho jmenování uměleckým ředitelem představuje podle vedení této přehlídky záruku zachování kontinuity uměleckého směřování festivalu.

Eva Zaoralová

0Koncem listopadu oslavila osmasedmdesátiny, 28. října obdržela na Pražském hradě Medaili Za zásluhy. Prezident Václav Klaus tak tímto vyznamenáním ocenil její zásluhy o stát v oblasti kultury. Zaoralová je uznávaná česká filmová teoretička, publicistka a překladatelka, která se zasloužila o popularizaci českého filmu ve světě. Filmové publicistice a kritice se věnuje od 60. let. Pedagogicky působila na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění, kde přednášela filmovou historii. Zasedala v porotách mnoha významných zahraničních filmových festivalů. Má velkou zásluhu na tom, že se karlovarský festival znovu zařadil mezi prestižní evropské přehlídky filmového umění.

Karel Och
Karel Och
Více fotek
  • Karel Och zdroj: MFFKV http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2164/216310.jpg
  • Eva Zaoralová autor: Linda Fryčová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/4/307/30659.jpg