Vánoční bazar v Mokré čtvrti portmonkám meze neklade

Praha - Vánoční bazar v Mokré čtvrti zahájili v pražském divadle Disk v Karlově ulici herečky Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a režisér Peter Serge Butko. Po loňské pauze zorganizovali třídenní charitativní prodejní akci, jejíž výtěžek věnují na konto Nadace Terezy Maxové dětem a dalších dobročinných projektů. Nakupovat pro dobrou věc je možné o víkendu - v Disku i přes internet. Akce vyvrcholí koncertním večírkem v Lucerna Music Baru 20. prosince, kdy bude oznámena vytěžená částka.

Zájemci o pomoc mohou v divadle Disk tři dny vybírat z nabídky, kterou tvoří příspěvky od dobrovolných dárců, ale také od výrobců značkového zboží či alkoholu. „Přinést může kdokoli cokoli. Neměříme, neříkáme, nesoudíme… Jsou to nové věci i staré věci, šaty, boty, látky, hrnečky i věnečky. Nikoho neomezujeme a nic nevracíme. Co se neprodá, jde přímo do dětských domovů nebo do Červeného kříže,“ uvedla Geislerová.

Zájemci o příspěvek se mohou také zúčastnit internetové aukce na webových stránkách www.vanocnibazar.cz. „Bazar tak mohou podpořit lidé z celé republiky, nebude jen pro Pražany,“ upozornila Aňa Geislerová.

„Nechystáme se samozřejmě dražit jen hrníčky, ale třeba i fotografii, kterou pro nás letos udělal Robert Vano. Fotili jsme ji pro charitativní kalendář a výtěžek poputuje společnosti AIDS Pomoc,“ upozornil Butko. Prodej dárků, které umělecké trio přijímalo v pátek, se chystá v sobotu a neděli. Oba dny by se podle protagonistů akce měly konat ve znamení celodenních prodejních večírků. Zastavit se může každý, kdo touží po nevšedním vánočním dárku, vlídném slovu nebo skleničce něčeho ostřejšího.

V pondělí pak program ukončí hudebně zábavný večírek pod názvem Snesitelná lehkost pití. Mezi hosty budou zpěvačky Marie Rottrová a Marta Kubišová. Na pódiu se objeví Matěj Ruppert, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma, Ester Kočičková, Jiří Macháček, Gipsy.cz či Iva Frühlingová. „Jako každý rok přímo na místě prodáme nejlepší a zároveň nejhorší kousky, které vybereme v bazaru. A oznámíme, kolik jsme vybrali,“ doplnil Sergej Butko.

Díky akci, která začala v roce 2002 a s výjimkou loňského roku se konala pravidelně, se podle Butka podařilo poskytnout zážitky dětem, seniorům a pomoci dalším projektům. Zatímco v prvním ročníku bylo vybráno 50 tisíc korun, předloni se částka vyšplhala na 1,4 milionu korun. Novinkou letošního ročníku je rozšíření akce na Slovensko, kde se vánoční bazar konal minulý víkend.

Vánoční bazar v Mokré čtvrti
Vánoční bazar v Mokré čtvrti