Tři sestry trochu zdrsní vánoční atmosféru

Praha  - Velký vánoční koncert připravila na dnešek, tedy 22. prosince, kapela Tři sestry v pražské Tesla Areně, kde vystoupí spolu s orchestrem Hudebního Divadla Karlín a zakončí tak rok oslav 25. výročí souboru. Jako hosté se představí česká punková skupina E!E a Doctor P.P., němečtí Green Foot Feet a americká formace Texas Terri Bomb. Dále při koncertním bloku Tří sester vystoupí jako gratulanti skupiny Wohnout či Vypsaná fixa.

Kapela Tři sestry zahájila v květnu své výroční turné křtem knihy Tři sestry - 25 let ve 25 obrazech. Její autor Radek Diestler v ní na více než 430 stranách s autentickými příběhy divokých pitek a koncertů navázal na svou předchozí knihu Hlavně že je večírek, aneb 15 let Tří sester v 15 obrazech.

V březnu vyšlo nové studiové album s názvem Lázničky, které patří k nejprodávanějším tuzemským nahrávkám tohoto roku. Prodalo se 7500 nosičů a skupina za něj obdržela zlatou desku.

Formace se dala dohromady v roce 1985 v pražském Braníku. Po mnoha klubových vystoupení jí vyšlo v roce 1990 debutové album Na Kovárně to je nářez. Skupina vydala 20 desek. Z původní sestavy v ní dodnes vydrželi kapelník Ing. Magor a zpěvák a známý textař Lou Fanánek Hagen.

Lídr kapely Lou Fanánek Hagen vydal v rámci oslav svou novou knihu s názvem Járo, kakao!, která je volným pokračováním dnes už legendárních Fanánkových memoárů Tak to bylo, tak to je…

„Járo, kakao! je zvolání harmonikáře Supa z roku 1992 z Klášterce nad Ohří, kde si tímto způsobem objednal pivo u točiče piva Jaroslava Vydry, a my si tak objednáváme piva dodnes. To prostě patří ke Třem sestrám,“ řekl Lou Fanánek Hagen.

V knize pokřtěné stylově kakaem Fanánek listuje svými písničkovými texty a s humorem nad nimi vypráví příběhy ze svého života i ze životů svých spoluhráčů a kamarádů. Čtenář se setká s různými postavičkami z branických i jiných hospod, nasaje atmosféru nekonečných bytových večírků v 80. letech, pozná divoké fanoušky Tří sester, zažije neuvěřitelné tahy s ďábelským kytaristou Františkem Sahulou a podobně.

„Lou Fanánek Hagen, lídr skupiny Tři sestry, píše o sobě. Ale v jeho syrovém a často surovém vyprávění se může poznat každý, kdo vyrůstal na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a prožil závan nové svobody i zběsilost podnikatelského třeštění na začátku let devadesátých. Tahle knížka je hodně drsná a hodně vtipná. Budete jí rozumět, ať je vám čtyřicet nebo šestnáct,“ uvedl nakladatel Jan Hlaváč.

Přebal CD
Přebal CD
Více fotek
  • Přebal CD zdroj: Tři sestry http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2193/219267.jpg
  • Tři sestry na koncertě v areálu pivovaru Pernštejn autor: Krakonošovo, zdroj: Tři sestry http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2193/219256.jpg