Ozvěny Varů trvají 3430 minut

Praha / Karlovy Vary - Karlovarský festival navštěvují každoročně tisíce filmových fanoušků, kteří ani při nejlepší vůli nemohou stihnout vidět vše, co festival nabízí. Šanci zhlédnout snímky, které jim unikly, mají ještě v oficiálních ozvěnách festivalu, které se pod názvem Šary Vary konají každoročně v pražských kinech Aero a Světozor. Začínají v den ukončení festivalu, tedy dnes, a do 18. července nabídnou 33 titulů.

Do programu ozvěn byla zařazena necelá pětina filmů uvedených letos ve Varech. Pokud by je někdo chtěl vidět všechny, musel by v kině strávit 3430 minut. Filmy jsou vybrány napříč sekcemi a žánry, některé budou uvedeny do kin i v rámci běžné kinodistribuce.

0„Pro všechny, kdo se neprodrali davem baťůžkářů na nového Kim Ki-duka nebo zaspali po protančené noci v Aeroportu klasiku od Scorseseho a samozřejmě také pro všechny filmové fanoušky, kteří se do Karlových Varů letos vůbec nevydali, přivážíme hned po skončení Varů tyto a další snímky do pohodlí pražských kin Aero a Světozor.“ /dramaturgyně kina Aero Zuzana Kameníková/

Z festivalové sekce Horizonty se v ozvěnách objeví chytrá britská komedie Jmenuji se Oliver Tate, režijní debut Richarda Ayoadeho známého ze sitcomu IT Crowd, dále film Win Win režiséra Toma McCarthyho - hořká komedie s Paulem Giamattim v hlavní roli trenéra středoškolského zápasnického týmu, Strom života Terrence Malicka, držitel Zlaté palmy na letošním MFF Cannes s Bradem Pittem a Jessicou Chastainovou v roli manželského páru v 50. letech, či Turínský kůň, nový film režiséra Bélyho Tarry, který za tento uhrančivý černobílý snímek získal cenu poroty na Berlinale.

Ozvěny nabídnou také Kim Ki-dukův snímek Arirang, v němž je jihokorejský tvůrce sám scenáristou, režisérem, ale také interpretem trojjediného Kim Ki-duka: poustevníka, filmaře a kritika. Arirang se promítal v sekci Jiný pohled stejně jako film v produkci Ridleyho Scotta Život v jednom dni, dokument vytvořený z více než 5 000 hodin amatérských videí natočených na YouTube lidmi z celého světa.

Dalším filmem, který se v Ozvěnách objeví, bude psychologické drama Neviditelná od německého režiséra Christiana Schwochowa, uvedený ve Varech v soutěžní sekci. Film vypráví příběh introvertní adeptky herectví obsazené do role ženy vamp. Promítat se bude i zahajovací snímek festivalu, adaptace románu Jana Eyrová s Miou Wasikovskou v hlavní roli a v režii C. J. Fukunagy. Filmovou klasiku zastupuje Scorseseho Taxikář ve zdigitalizované zvukově i obrazově zremasterované formě.

Českým zástupcem v Ozvěnách bude nová komedie režiséra Petra Marka Nic proti ničemu, z premiér loňského roku pak Občanský průkaz Ondřeje Trojana nebo Švankmajerova surrealistická koláž Přežít svůj život.

Více o programu na stránkách kin Aero a Světozor.

46. MFF KV
46. MFF KV
Více fotek
  • 46. MFF KV autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2691/269034.jpg
  • Craig Roberts ve filmu Jmenuji se Oliver Tate zdroj: Aerofilms http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2700/269957.jpg
  • Arirang zdroj: KVIFF http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2699/269869.jpg
  • Nic proti ničemu zdroj: Artcam http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2691/269016.jpg