Benátská noc začala v poledne

Praha - V Malé Skále na Jablonecku zahájila své panování Benátská noc. Hudební festival, který loni navštívilo 30 000 lidí, do 31. července přivítá několik desítek tuzemských i zahraničních kapel a interpretů. Hlavní hvězdou dnešního programu je progresivní americká rocková skupina Dream Theater, která se do Česka vrací po dvou letech. Představí se také italská skupina Lacuna Coil se zpěvačkou Cristinou Scabbiovou a němečtí rockeři In Extremo.

V dalších dnech vystoupí například Lucie Bílá, Chinaski, Nightwork, Eddie Stoilow, Aneta Langerová, Čechomor, Sunflower Caravan, Kryštof, Jiří Schmitzer či Václav Neckář. V sobotním programu své hity nabídnou němečtí Scooter.

„Letos je areál úplně jiný než v minulých letech. Dvě hlavní stage stojí vedle sebe, zády ke skalnímu hradu Vranov. Další dvě menší scény jsou na druhém konci areálu. Do Malé Skály se sjíždějí fanoušci nejenom z Česka, ale i sousedního Polska, a proto také budou policisté hlídkovat ve společných hlídkách s našimi severními sousedy. Obec má 1100 obyvatel, a tak není divu, že když sem najede takové množství lidí, vzbuzuje to rozporuplné reakce. Přesto v loňském místním referendu usedlíci vyjádřili souhlas s konáním akce. Organizátoři musí ale po festivalu rychle uklidit a obci platí slušný pronájem,“ informovala redaktorka ČT Lucie Pokorná.

Video Reportáž Lucie Pokorné
video

Reportáž Lucie Pokorné

Akce neoficiálně začala už ve čtvrtek, kdy pro nedočkavé návštěvníky zahrály například Folimanka blues, 05&Radeček či Bára Zemanová. Pro účastníky akce se letos podařilo zajistit i kyvadlovou dopravu mezi Prahou a Malou Skálou. Kemp bude pro zájemce otevřen tradičně od čtvrtka až do pondělí 1. srpna. Kapacita kempu je až 7000 lidí.