Michael Forever, připomene koncert pro Jacksona

Cardiff - Zpěvačka Christina Aguilera, rapper Cee Lo Green nebo americký zpěvák a skladatel Smokey Robinson vystoupí na koncertu na počest zesnulého amerického zpěváka Michaela Jacksona. Michael Forever, jak zní název akce, se na stadionu ve waleském Cardiffu uskuteční 8. října.

Jména dalších účinkujících chtějí organizátoři zveřejnit v příštích dnech. Již ale prozradili, že na pódiu stanou i britští zpěváci Leona Lewisová a Craig David nebo popová kapela JLS. Chybět prý nebude ani několik bratrů zesnulého zpěváka. Akci podpořili Jacksonova matka Katherine a sourozenci LaToya, Tito, Jackie a Marlon.

Koncert v 2D i 3D formátu odvysílají kabelové televize a promítat se bude v kinech. Výtěžek z akce má jít na boj proti AIDS a na podporu dalších charitativních organizací. Lístky na koncert je už možné rezervovat.

Jackson zemřel 25. června 2009 v Los Angeles na předávkování anestetiky a dalšími léky. Zpěvákův lékař Conrad Murray má kvůli obvinění z neúmyslného zabití v září opět stanout před soudem.