O Müllerovi opět uslyšíme, i když bude potichu

Praha – „Prožívám úžasné životní období v každé sféře. Daří se mi v soukromé i profesionální oblasti. Čeká mě skvělý pracovní podzim, těším se,“ uvedl Richard Müller ve zprávě o přípravě na Potichu Tour 2. Turné, jímž navazuje na stejnojmennou úspěšnou šňůru z roku 2010, zahájí 12. září koncertem v Trnavě. Před publikum předstoupí už jako padesátník prý „plný sil a optimismu“.

V sérii vystoupení v českých a slovenských divadlech nabídl na konci loňského roku v komorním prostředí starší i nové hity v netradičních intimních úpravách. „Loňské turné mělo úžasné ohlasy. Společně s kapelou se těšíme, že divákům předvedeme nový program, který obsahuje speciální 'tiché' úpravy Richardových hitů,“ prozradil kapelník a manažer turné Juraj Kuchárek.

Hostem letošního turné bude český zpěvák Dan Bárta. Naplánováno je osm koncertů na Slovensku a deset v České republice. V Praze se zpěvák představí 26. a 27. září. Dva koncerty v Bratislavě a dva v Praze jsou již podle pořadatelů vyprodány a přidávají se stále nové termíny. Potichu Tour 2 skončí 26. října v Hodoníně.

Loni Müllera na koncertech doprovázeli osvědčení muzikanti – bubeník Juraj Kuchárek, kytarista Peter Markuljak, klávesák Vilo Vitéz, baskytarista Viktor Hidvéghy, hráč na dechové nástroje Michal Žáček a perkusionista Štefan Bugala. Zatím nebylo upřesněno, zda Potichu Tour 2 absolvují ve stejné sestavě. Turné nabídne i skladby z loňského alba Už, které překvapilo svým elektronickým zvukem.

Podle Müllerovy agentury se k jeho padesátinám na trhu objeví speciální edice, která obsahuje všechna dosud vydaná alba i skladby, které dosud nikdy nebyly vydané, pod názvem Všechno.