EMA vymetly hvězdy ze zámoří. S Lady Gaga v čele

Belfast - Vítězstvím ve čtyřech kategoriích včetně nejlepší umělkyně a nejlepší písně ovládla dnešní slavnostní vyhlašování Evropských hudebních cen (EMA) televizní stanice MTV v britském Belfastu americká zpěvačka Lady Gaga. Po dvou oceněních si odnesli kanadský idol dívek Justin Bieber a Američan Bruno Mars.

Pětadvacetiletá Lady Gaga se dnes zhruba 8000 fanouškům v Belfastu opět představila v extravagantním oblečení. Obličej jí zakrývalo něco jako plechová mísa a tělo obrovské kotouče z textilu.

Podle mínění diváků MTV Lady Gaga nazpívala nejlepší píseň (Born This Way), k níž navíc natočila nejlepší videoklip. Kromě toho dostala cenu pro nejlepší ženskou umělkyni a za nejlepší fanouškovskou obec.

Sedmnáctiletý Bieber je podle MTV nejlepším mužským umělcem a také největší popová hvězda. Právě on na sebe poutal v Belfastu zřejmě nejvíc pozornosti po Lady Gaga. Galavečerem v Belfastu provázela jeho oficiální přítelkyně, herečka a zpěvačka Selena Gomezová.

Podobně jako Bieber si dvě ocenění převzal Bruno Mars, jenž je prý největší nový objev, navíc s nejlepší schopností prorazit. Rocková kapela Thrity Seconds To Mars byla vyhlášena nejlepší alternativní skupinou. Nejlepším představitelem hip hopu je znovu Eminem, nejlepší rockovou skupinou Linkin Park a nejlepší živé představení prý umí Katy Perryová.

Ceny tak ovládli vesměs zámořští umělci. Alespoň už dříve ohlášené ocenění pro „globální ikonu“ získali Britové - legendární kapela Queen.