ČT nabídne exkluzivní pohled do Elysejského paláce

Praha – Poodhalit skrytá tajemství Elysejského paláce není vůbec snadné. Společně s pořadem Kultura s Dvojkou ale můžete nahlédnout do nitra sídla francouzských prezidentů a podívat se nejen do nejhonosnějšího sálu paláce – tzv. Svátečního sálu, místa, kde dochází například k slavnostní inauguraci nové hlavy státu. Unikátní pohled do Elysejského paláce i dalších zajímavých míst metropole nad Seinou dnes nabídne program ČT2 od 18:50 hod.

V Elysejském paláci lze narazit i na českou stopu. „Součástí patnáctiminutové mozaiky z Paříže je i medailon Ivana Theimera, výtvarníka a sochaře českého původu, jehož bronzové obelisky zdobí právě vchod do nejreprezentativnějšího sálu Elysejského paláce,“ říká Kateřina Blechová, která se rozjela do Paříže s Lucií Klímovou, aby divákům společně zprostředkovaly atmosféru Paříže.

Divákům Kultury s Dvojkou nabídnou v úterním speciálu také návštěvu pařížských malířských ateliérů nebo extravagantního Musée du quai Branly. Vše natáčel pařížský kameraman. „Ukázalo se to jako dobrá volba. Jako Pařížan znal dobře prostředí a pohyboval se na skútru, což je nejrychlejší dopravní prostředek v Paříži,“ dodává Blechová. Cestu podnikly tvůrkyně pořadu o Paříži na vlastní náklady a z čirého fandovství k francouzské kultuře.