Filmové premiéry

Jeden den, dva muži, jedna pomsta - v českém thrilleru Vendeta je někdo lovec, někdo oběť, jenže kdo je kdo… To v americké Válce bohů jsou karty celkem jasně rozdané. Tím špatným je nenasytný král, tím dobrým neurozený mladík, oba mají ale společný zájem – bájný luk. V premiérách předposledního listopadového týdne nebude nouze o napětí.

VENDETA. Hranice mezi pomstou a zločinem může být velmi tenká. Kdo je vrah a kdo oběť? V dramatu Vendeta není nic tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Příběh, v němž proti sobě stojí Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser, se divákům zadře pod kůži, doufají tvůrci. Režie: Miroslav Ondruš. Dále hrají: Igor Chmela, Marek Taclík, Lucie Šteflová, Ondřej Havel, Václav Vostárek, Václav Neužil ml., Leoš Noha.

VÁLKA BOHŮ. Americké akční fantasy drama z doby starého Řecka. Král Hyperion (Mickey Rourke) hledá bájný luk, s nímž získá obrovskou moc – osvobodí uvězněné Titány, pak si podmaní lidi i pokoří bohy. Jedinou nadějí obou je venkovan Theseus (Henry Cavill). Režie: Tarsem Singh.

JAN PAVEL II. – HLEDAL JSEM VÁS. Údajně dosud největší (pokud jde o rozsah natáčení) dokumentární film věnovaný polskému papeži vznikal čtyři roky. Podle režiséra Jarosława Szmidta není film biografií nebo kronikou, ale zaměřuje se „svižně moderně filmařsky na univerzální charakter papežovy zprávy“. Dokument promítají vybraná česká kina.