Marie Rottrová se rozloučila „vším nejlepším“

Praha - Baladou Lásko, voníš deštěm z repertoáru rockové skupiny Black Sabbath zakončila Marie Rottrová včera v pražské Tesla areně svoji koncertní činnost. Zpěvačka přezdívaná Lady soul, která se k odchodu z koncertní scény rozhodla krátce před svými sedmdesátinami, se na závěr svého posledního velkého turné s názvem Vše nejlepší dočkala velkých ovací ve stoje.

Své vystoupení zahájila Rottrová za doprovodu kapely Flamingo skladbou Skořápky ořechů. Publiku poté nabídla další hit Večerem zhýčkaná. „Dobrý večer na Spartě, to jste všichni moji fanoušci?“ přivítala se Rottrová s návštěvníky všech generací, kteří zaplnili halu s místy upravenými k sezení do posledního místa.

Po skladbě Dívka, která spí jen tak představila Rottrová prvního hosta - mladou zpěvačku vystupující pod jménem Patricie. Mezi dalšími se objevil také Rottrové dlouholetý spolupracovník Jaroslav Wykrent. „Tolik lidí by na mě nepřišlo, ani kdybych ležel v mauzoleu,“ prohlásil při pohledu na zaplněné tribuny. Velký potlesk provázel i vstup Petra Spáleného, který k večeru přispěl písněmi Kdybych já byl kovářem, Dáma při těle a Plakalo baby.

Marie Rottrová při svém posledním koncertu (prosinec 2011, Praha)
Zdroj: ČTK
Autor: Vít Šimánek

Ve druhé polovině koncertu doprovodnou skupinu Flamingo vystřídala formace Neřež s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, s nimiž Rottrovou pojí desetiletá spolupráce. Společně si mimo jiné s jejich baskytaristou Filipem Benešovským zazpívala duet Stopy. V závěru vystoupení se hudebníci z Flamingo a Neřež spojili v jeden velký orchestr, který zpěvačku doprovodil v jejích starších písních Markétka a Kůň bílý.

Své poslední turné zahájila Rottrová 19. října v Žilině. Vše nejlepší Tour provázené velkým zájmem diváků navštívilo velké haly v 15 městech v Čechách i na Slovensku. Oblíbená interpretka před časem uvedla, že za jejím rozhodnutím ukončit koncertní kariéru nestojí zdravotní důvody. Nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host něčího pořadu.