Yvonne Sanchez: láska s latinsko-americkou příchutí

Praha – Polsko-kubánská zpěvačka Yvonne Sanchez, která je proslulá medově sametovým hlasem, vydává nové, v pořadí již třetí album. Na jednoduše nazvané desceSongs About Love se vrátila k jazzovým standardům, které nazpívala živě s brazilským kytaristou Pedrem Taglianim.

Po albech Invitation (2002) a My garden (2008) přichází Yvonne Sanchez s novou deskou „písní o lásce“. Živé album zahrnuje převážně jazzovou klasiku, ale i dvě nové autorské písně. „Vrátila jsem se k jazzovým standardům, ale nejsou to jen balady. Cílem bylo, aby to nebylo všechno ve stejném dynamickém stylu, takže to má trošku i takovou latinsko-americkou příchuť. Je to nový pohled na některé z těch skladeb, které posluchači znají,“ doplňuje zpěvačka s tím, že se z desky ozvou i prvky bossanovy nebo samby.

Yvonne Sanchez je po matce Polka, po otci Kubánka. S hudbou přišla poprvé do kontaktu v rodném Polsku, avšak opravdový start na poli hudby nastal se stěhováním do Prahy, kde žije již přes dvanáct let. Roku 1998 získala ocenění Vokalistka roku, udílené Českou jazzovou společností. Za své debutové album Invitation byla nominována na cenu Anděl 2002 v kategorii Jazz & blues.

Své první album nahrála společně se skupinou Robert Balzar trio. Tím však její spolupráce s vůdčí postavou českého jazzového kontrabasu nekončí a Robert Balzar se stává producentem dalšího CD s názvem My garden. Její třetí nahrávka Songs About Love rozhodně není podle zpěvačky na dlouhou dobu jejím posledním počinem.