Watson je žena. Jak prosté

New York - Velký šok připravila všem milovníkům klasických detektivek britského spisovatele Arthura Conana Doylea americká televizní stanice CBS. Chystá novou verzi příběhů Sherlocka Holmese a do role doktora Watsona obsadila herečku Lucy Liu.

Zdroj: ISIFA Autor: Lisa Maree Williams / Getty Images

Jak informovala světová média, místo Johna Watsona bude Holmesovým druhem Joan Watsonová a je to vůbec poprvé, co Holmesův pobočník a kronikář změní pohlaví. Hvězda filmového zpracování Charlieho andílků bude v seriálu nazvaném Elementary hrát po boku Jonnyho Lee Millera, který byl vybrán do role Holmese.

Aktualizací projde i samotný děj zasazený do současnosti. Ze slavné postavy se má stát bývalý poradce Scotland Yardu, kterého problémy se závislostí zavedly do léčebny v New Yorku. Poté, co z ní vyjde, stane se konzultantem newyorské policie. Žit bude v Brooklynu s bývalou lékařkou Joan Watsonovou, která přišla o licenci po úmrtí pacienta.

Pilotní díl bude režírovat Michael Cuesta a CBS v květnu rozhodne, zda budou reakce na úvodní část dostatečně pozitivní, aby v natáčení pokračovala.

Holmesovští tradicionalisté ovšem už nyní reagovali značně kriticky. Britský list The Guardian otiskl komentář, podle nějž nejpříhodnější reakcí by bylo plesknout se bezmocně do čela. „Watson? Žena? Co je to za šílenství? Nezruší to úplně asexuální ambivalentnost postavy Sherlocka? A proč neudělat z Watsona dítě, mimozemšťana nebo rapující kreslené zvířátko?“ navrhuje The Guardian.