Rocker Koller „bojoval“ s Agon Orchestra ve Státní opeře

Praha - První ze tří společných vystoupení Davida Kollera a jeho rockové kapely s orchestrem Agon Orchestra sklidilo velký potlesk zaplněné pražské Státní opery. Hosty Kollera a symfonického orchestru specializovaného na soudobou hudbu pod vedením Petra Kofroně byla zpěvačka Lenka Dusilová a violoncellista Jiří Bárta.

Projektu s názvem Koule.cz uvádí David Koller versus Agon orchestra nabídl známé hity Kollera v symfonické podobě. Dirigent, skladatel, šéf orchestru plzeňské opery a také producent posledního Kollerova alba Teď a tady Kofroň koncert označil za „sraz dvou myšlení - rockového a soudobé vážné hudby“ s tím, že v tomto projektu nejde o písně „v obvyklém hávu s lesem krásných houslistek“, ale spíše o souboj rockové kapely, kterou se snaží přehrát soubor klasických nástrojů.

Koller v netradičním prostředí nabídl skladby z období svého působení u skupiny Lucie jako Daniela nebo Šrouby do hlavy i ze své sólové kariéry. Agon Orchestra již v minulosti spolupracoval například s Filipem Topolem nebo The Plastic People of the Universe.

Video David Koller a Agon Orchestra
video

David Koller a Agon Orchestra

Prvním hostem večera byla Lenka Dusilová. Zpěvačka, která zazpívala skladbu Mrazy ze svého ceněného sólového alba Baromantika. Poté si zavzpomínala na spolupráci s Kollerem a skupinou Lucie v písních Sen a Amerika.

Po přestávce se představil druhý host violoncellista Jiří Bárta a díky jeho instrumentálnímu vstupu dostal koncert na chvíli charakter koncertu soudobé vážné hudby. Pro mne je to úplně jiný svět. Petr Kofroň to pojal velmi akčně a jakoby konfrontoval obě ty části na podiu," upozornil Jiří Bárta.

  • David Koller s Lenkou Dusilovou
    David Koller s Lenkou Dusilovou zdroj: ČT24
  • David Koller a Jiří Bárta
    David Koller a Jiří Bárta zdroj: ČT24

Koller poté zazpíval skladbu Zhasněte lampiony, kterou složil v sedmdesátých letech Petr Kofroň, a další ukázku ze své sólové tvorby Čas nejde vzít zpátky. Velký aplaus pak doprovodil jeho největší hity Chci zas v tobě spát a Sex je náš.

Zbývající koncerty se konají 1. dubna v Janáčkově divadle v Brně a 5. dubna v plzeňské Velké synagoze. Podle pořadatelů je k dispozici ještě malé množství vstupenek.