Filmové premiéry

Čas prázdninového výletování se blíží a i hrdinové tuzemských filmových premiér jsou dost na cestách. Muži v černém 3 se vydávají na cestu časem. Francouzi 2 dny v New Yorku potvrzují, že příbuzné si člověk holt nevybírá, a naopak do sladké Paříže se vrací s Turné showgirls Francouz, který odjel hledat nový začátek do Ameriky. Sněhurka a lovec se také dost naběhají, ovšem na kratší vzdálenosti, jen v rámci Temného lesa. Ten není na Šumavě, i když některým postavám z rodinné komedie se psem Tady hlídám já to tak někdy připadat může.

TADY HLÍDÁM JÁ. Rodinná letní komedie o tom, jak pes může změnit život. Ať chcete, nebo nechcete. Začne tím, že mamince své nové majitelky (Jitka Ježková), osmileté Kačenky (Veronika Divišová) a jejímu snoubenci (Vladimír Javorský) překazí plány na cestu do Řecka. Místo toho se vydají na prázdniny na Šumavu, což se ukáže jako rozhodnutí pro jejich další osudy zásadní. V celovečerním hraném debutu Juraje Šajmoviče hrají i Lukáš Vaculík, Simona Stašová, Pavel Nový, Iva Pazderková nebo Ester Kočiková. Pes Hugo mluví hlasem Matouše Rumla.

MUŽI V ČERNÉM 3. Známí agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) jsou zpět – a opět včas. J musí cestovat v čase do minulosti, kde se spojí s mladým agentem K (Josh Brolin), aby zachránil současného K, agenturu i planetu Zemi. USA, režie: Barry Sonnenfeld.

SNĚHURKA A LOVEC. Jedna Sněhurka (ve filmu Tarsema Singha ji hrála Lily Collinsová) se už letos kinech objevila. Tentokrát ale pohádka skončila. V další americké verzi křehká princezna (Kristen Stewartová) neváhá vlézt do brnění a na zlou machechu (Charlize Theronová) vyrazit s mečem v ruce. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka uprchla z domácího vězení do Temného lesa. Královna si proto najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), aby ji vystopoval. Jeho sebevražednou misi ovšem komplikuje statečný princ (Sam Claflin) a také sedm trpaslíků, kteří se umí náramně ohánět sekyrou. USA, režie: Rupert Sanders.

2 DNY V NEW YORKU. Celkem poklidný život Minguse (Chris Rock) a jeho francouzské přítelkyně Marion (Julie Delpyová, která je i režisérkou této komedie) naruší příjezd francouzského příbuzenstva: výstředního tatínka (Albert Delpy), nadržené sestry (Alexia Landeauová) a jejího nesnesitelného přítele (Alex Nahon), navíc Marionina bývalého. USA, režie: Julie Delpyová.

TURNÉ. Ve snímku z roku 2010 vede cesta opačným směrem – z Francie do Ameriky. Do země neomezených možností se vydá na prahu čtyřicítky televizní producent Joachim, aby tam začal opět od píky. Do vlasti se ale opět vrací – s turné striptérek New Burlesque. Francie, režie: Mathieu Amalric.