Votvírák načal popáté festivalovou sezonu

Milovice - Pop-punkové trio Na3je zahájilo na letišti v Milovicích na Nymbursku Votvírák, festival, který otevírá festivavlovou sezonu. Pátý ročník hudební akce tradičně nabídne českou a slovenskou populární hudbu. Do nedělního rána se na čtyřech pódiích představí několik desítek skupin a interpretů.

V programu prvního dne se mimo jiné na hlavní scéně představí skupiny Sto zvířat, Mig 21, UDG, Mandrage nebo Mňága a Žďorp. Vůbec poprvé na Votvíráku zazpíval Václav Neckář se skupinou Bacily. Rockovou scénu obsadí skupiny Alkehol, Doga, Blue Effect, Harlej a Arakain. Program na scéně věnované hip hopu nabídne zájemcům mimo jiné Prago Union.

Kromě hudebního programu na třech žánrových pódiích čeká zájemce i doprovodný program. Lidé se budou moci pobavit například v adrenalinovém campu nebo v herní zóně. Přímo u hlavního vstupu do areálu celé akce budou stejně jako v předchozích letech pouťové atrakce.

Organizátoři očekávají podobnou návštěvu jako loni, kdy produkci celkem sledovalo téměř 50 tisíc lidí. Mysleli i na sportovní fanoušky a umožní jim na velkoplošné obrazovce sledovat sobotní zápas českých a polských fotbalistů na mistrovství Evropy.

Václav Neckář na festivalu Votvírák 2012
Václav Neckář na festivalu Votvírák 2012

Na místě je možné zakoupit vstupenky za 290 korun, v ceně je i vstup do stanového městečka. V souvislosti s vážným zraněním jedné z návštěvnic festivalu, kterou loni přejelo auto, je vyhlášen přísný zákaz stanování a pohybu mimo vyhrazená místa.