David Koller: Jsem především hudebník, politika mě až tak nezajímá

Praha – K umělcům, kteří svým dílem reagují na neutěšenou politickou situaci v České republice, se přidal i hudebník David Koller. Po Tomáši Klusovi nebo Xindlovi X se na internetu objevil další protestsong, duet s názvem Sami, ve kterém se ke Kollerovi přidala Barbora Poláková, jež se  proslavila jako představitelka Kristýny Kočí ve frašce divadla A Studia Rubín Blonďatá bestie.

Píseň Sami vychází právě ze zmíněného představení Blonďatá bestie. Koller s Polákovou připomínají, že za korupci a vulgární politiky si „můžeme sami“, protože jsme si nehodné zastupitele svými hlasy zvolili ve volbách. Frustraci však drsně obracejí proti politické reprezentaci.

„Myslím si, že text písně není o beznaději, ale naopak. Je to o tom, že bychom mohli něco změnit, a když ne teď, tak to bude jenom v náš neprospěch. Odpor vůči zkorumpovanému establishmentu jde napříč naší společností, takže není divu, že se svým způsobem přidáváme i my. Reakce jsou různé, ale to, že se na klip za čtrnáct dní podívalo skoro 400 tisíc lidí, o něčem vypovídá,“ řekl v pořadu Hyde Park ČT24 David Koller.

Zpěvák dále v rozhovoru uvedl, že je rád za dobu, ve které se může svobodně k nepravostem politiků vyjadřovat, a samozřejmě toho s potěšením využívá. Někteří kritici textu vyčítají, že je v něm použito nadmíru vulgarit. Autor tomuto názoru oponuje a tvrdí, že naopak vzhledem k vulgaritě chování těch, které text kritizuje, je velice krotký.

„Že se jedná o morální krizi společnosti, je jasné, a abychom se z toho dostali, je zapotřebí pro to něco udělat, každý dle svých možností. Naše možnost je tato. Nerozděluji společnost na my a oni. Tady jsme my a musíme si zjednat pořádek a jsem osobně přesvědčen, že se nám to podaří. Oproti našemu prezidentovi, který na začátku devadesátých let prohlásil, že nejdůležitější jsou peníze, můj pětiletý syn tvrdí, že nejdůležitější je rodina – má víc rozumu než současný prezident,“ prohlásil dále hudebník.

Podle jeho přesvědčení, je zapotřebí začít ihned s aktivitou a vypráskat kriminální živly, kteří nám vládnou. „U příštích voleb bychom si na to, koho volíme, měli opravdu dát dobrý pozor,“ apeloval Koller, který však v závěru upozornil, že je především hudebník, a nikoli politický komentátor. Další protestsong nechystá, prý stačilo.