Začal festival Divadlo evropských regionů

Hradec Králové - 18. ročník mezinárodního divadelního festivalu Divadlo evropských regionů, který v Hradci Králové potrvá do 30. června, nabídne divákům na 220 představení na divadelních scénách i pod širým nebem.

První festivalová představení začala dnes dopoledne, slavnostní zahájení je naplánované na večer, kdy se ve hře Podzemní blues představí divákům Martin Finger a Boleslav Polívka. Stejně jako v dalších dnech se po skončení představení na hlavní scéně uskuteční večerní koncert na letní scéně v sousedství divadla. Dnes vystoupí například Laco Deczi a Celula New York.

Odpoledne proběhla také představení v rámci takzvaného Open air programu, který nabízí divadelní vystoupení na různých místech v centru Hradce Králové.

Podle ředitele pořádajícího Klicperova divadla Ladislava Zemana jsou vstupenky na představení v divadelních sálech v drtivé většině vyprodané. „Do prodeje před představeními půjdou ještě vstupenky z rezervací pro naše partnery, kteří je nevyužijí, bude to pár vstupenek, ale lidé to rozhodně mohou zkusit,“ řekl Zeman.

Divadlo evropských regionů / Divadlo Drak - Dášenka
Divadlo evropských regionů / Divadlo Drak - Dášenka

„Zatím jsme nemuseli dělat žádné programové změny. Doufejme, že po celý festival nám bude nakloněné i počasí,“ řekl Zeman. Loňský ročník festivalu nabídl 238 představení, které sledovalo 58.600 diváků, další tisíce sledovaly akce v ulicích, na které nebylo vstupné.