Praho, připrav se na Beatsteaks!

Praha – Kdo zná německé raubíře Beatsteaks a byl snad někdy na jejich koncertu, s radostí si může v kalendáři zakroužkovat poslední srpnový den. V té době totiž punk-rockeři vystoupí ve smíchovské MeetFactory. Před dvěma lety formace vyprodala Lucerna Music Bar, a tak letos můžeme v prodeji vstupenek čekat obdobný vítr. Ostatně stejně jako na pódiu.

Zdroj: Beatsteaks Autor: Alexander Gnaedinger

Berlínská pětice je totiž pověstná svou neuvěřitelnou živelností. Po jejich koncertech odchází publikum promočené potem a šťastné jak blechy. Už jen to stojí za to, je ozkoušet, co říkáte? 

Jak již bylo zmíněno, Beatsteaks se České republice nevyhýbají. V tomto ohledu jsou naopak pilní jako včeličky, protože letošní prázdninová zastávka bude mít pořadové číslo pět. S největší pravděpodobností mohou návštěvníci očekávat i předkapelu. Její jméno ale zatím není známo. 

  • Beatsteaks
    Beatsteaks zdroj: Beatsteaks
  • Beatsteaks
    Beatsteaks zdroj: Beatsteaks

Skupina zahodila kolébku již po roce fungování, konkrétně v roce 1996. Tehdy vyhráli v lokální soutěži předskokanskou pozici k legendárním Sex Pistols, čímž si zajistili místo v povědomí německé veřejnosti. Možná to ale bylo díky jejich prezentaci, protože celý set odehráli Beatsteaks zády k publiku, aby si myslelo, že neustále ladí. 

Největší průlom ale pánové zaznamenali až se třetí deskou Living Targets z roku 2002. Skladby z tohoto alba katapultovaly autory do rádií i do televize. Následující Smack Smash z rozesmátých chlapíků udělala celostátní hvězdy, které začaly naplno registrovat i okolní země. 

„Naklepávaní stejkové“ jsou také pověstní svým charismatem, jež v kombinaci s říznými kytarami a nápaditými melodiemi působí na diváky téměř smrtelně.