All You Need Is Duran Duran

Praha - Jedna z nejúspěšnějších anglických popových kapel 80. let Duran Duran vystoupí 27. června v pražské O2 areně. Do Prahy zavítá po sedmi letech v rámci svého letošního turné All You Need Is Now.

Kapela Duran Duran, která svými videoklipy oslovila první generaci diváků MTV, zahraje podle pořadatelů vedle novinek z alba, po němž turné získalo název, i staré hity jako Wild Boys, Rio, Girls On Film, The Reflex, A View To A Kill, Notorious či Ordinary World. V roli předkapely koncert zahájí tuzemská elektro-popová skupina Cartonnage.

Duran Duran vyjeli na světové turné krátce po vydání svého nejnovějšího alba All You Need Is Now loni na jaře. Po odehrání několika koncertů v Evropě a Severní Americe se vydali na sérii koncertů v jihovýchodní Asii a Austrálii. Pro velký úspěch se nyní vrací do Evropy. V Praze se představili naposledy v roce 2005, kdy rozezpívali téměř zaplněnou Sportovní halu (dnes Tipsport Aréna) na holešovickém Výstavišti.

Birminghamská kapela pojmenovaná podle zloducha ze slavného komiksu a kultovního filmu Barbarella patřila na počátku 80. let mezi komerčně nejúspěšnější soubory. Celkem skupina vytvořila 13 studiových alb a prodala přes 85 milionů hudebních nosičů. Získala za ně mimo jiné dvě ceny Brit Awards a dvě Grammy.