V Telči startuje nový hudební festiválek

Telč - Krajina hudby je název nového festivalu, který začíná 23. srpna koncertem Venice Baroque Consort, Anna Fusek - barokní flétna v telčském zámeckém Divadelním sále. Hudební dramaturgie festivalu oslovuje široké spektrum publika - od posluchačů vyhledávajících klasickou hudbu po příznivce jazzu, swingu i alternativních hudebních přesahů.

Všeobecným cílem je však zanechat v návštěvnících festivalu prostřednictvím mimořádných projektů především pocit radosti z hudby. V rámci programu 1. ročníku vystoupí špičkový světový soubor Venice Baroque Consort společně s fenomenální flétnistkou Annou Fusek, která na sebe v poslední době upozornila vystoupením na velice úspěšném loňském podzimním turné Magdaleny Kožené a Collegia 1704.

Krajina hudby / plakát
Krajina hudby / plakát

Nelze opomenout také vynikající Škampovo kvarteto nebo Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers - miláčky publika, interprety jazzové a swingové hudby třicátých až čtyřicátých let minulého století, kteří připravili pro festival speciální program. Propojeni jazzu a folkloru s prvky vážné hudby prezentuje svěží seskupeni Pacora Trio ze Slovenska. 

Ondřej Havelka a Melody Makers
Ondřej Havelka a Melody Makers

Kromě kvalitního hudebního programu je připravena také bohatá nabídka doprovodných akcí jako například noční prohlídky telčského zámku, speciální prohlídka Telče, ohňostroj, golfový turnaj, videoprojekce filmových počinů Ondřeje Havelky nebo cyklistický den s hudebními zastávkami a řada dalších aktivit. V provozu bude festivalový bar „U Lacka“, kde se o hudební produkci postará Miroslav Lacko, klavírista Melody Makers, skvělý muzikant a bavič. Plánovány jsou také degustace vín s předním českým sommeliérem Pavlem Chrástem. V roli patrona a průvodce celého letošního ročníku festivalu se představí Ondřej Havelka.