Diana Krallová je Šťastná hadrová panenka

Santa Monica (Kalifornie) - Uznávaná jazzová zpěvačka Diana Krallová vydává nové album. Glad Rag Doll (Šťastná hadrová panenka) je album nových verzí písní, které zpěvačku a klavíristku obklopovaly celý život. Titulní Glad Rag Doll je skladba z roku 1928 původně od Miltona Agera. V listopadu se slavná kanadská muzikantka chystá také do Česka.

Na desku Glad Rag Doll se Dianě Krallové podařilo přivést hudebníky světového kalibru. „Jsou tam nejkrásnější verze staré americké muziky,“ říká T Bone Burnett, producent a kytarista.

Klasické americké písně Diana Krallová podává osobitým způsobem. „Myslím, že jsme to hráli tak, jak jsme ty známé písničky slýchávali a cítili,“ vysvětluje Krallová. Album připravilo kalifornské vydavatelství Verve.

Samotné natáčení bylo pro jazzovou divu příjemným zážitkem. „Cítila jsem se jako někde v suterénu, v opravdu pěkném suterénu. Natáčení bylo jakoby v domácím prostředí - prostě u někoho doma,“ vypráví. Uvolněná nálada se přenesla i na album, kde se objevují i vtipné narážky mezi muzikanty ve studiu.

Zpěvačka, které se někdy přezdívá „Frank Sinatra v sukni“, přijede představit album i do České republiky. Dvanáctého listopadu vystoupí v pražském kongresovém centru.

Album Glad Rag Doll obsahuje tyto písně:

1. We Just Couldn’t Say Goodbye
2. There Ain’t No Sweet Man That’s Worth The Salt Of My Tears
3. Just Like A Butterfly That’s Caught In The Rain
4. You Know – I Know Ev’rything’s Made For Love
5. Glad Rag Doll
6. I’m A Little Mixed Up
7. Prairie Lullaby
8. Here Lies Love
9. I Used To Love You But It’s All Over Now
10. Let It Rain
11. Lonely Avenue
12. Wide River To Cross
13. When The Curtain Comes Down