Jiří David daroval klubu Roxy k dvacetinám zlatou kost

Praha - Výtvarník Jiří David připravil pro Prahu další instalaci ve veřejném prostoru. Poblíž klubu Roxy, který zahajuje oslavy dvacetiletého působení, zavěsil nad křižovatku Rybné a Dlouhé ulice velkou zlatou kost.

„Objekt je koncipován jako volná parafráze na kulturní dění, na kulturní očekávání i kulturní zklamání. Jde o něco, co padá shůry se zdáním velkých možností, ale čím více se to blíží, tím ostřejší je vědomí toho, že zdání je klamné,“ říká autor.

„Práce do veřejného prostoru vždy však koncipuji tak, aby při vší své vizuální jednoznačnosti nechávaly širší pole interpretaci,“ dodává Jiří David. Jeho práce je součástí výstavy Be Twenty, která v galerijním prostoru NoD představí ještě práce mladého výtvarníka Patrika Kriššáka, videosochu Jakuba Nepraše a v klubu Roxy bude umístěn světelný objekt Michala Cimaly Větvení.

Dvě desítky let existence klub Roxy oslaví týdenní přehlídkou hudby, divadla, výtvarného umění a performancí. Program mimo jiné nabídne vystoupení takových jmen, jako jsou Boys Noize, One Night Only, Stereo MCs, Layo & Bushwacka či Andy C.