Knihománie trvá celý měsíc. Propadněte jí!

Praha - Měsícem knihy je, zdá se, spíš říjen než březen. Po Velkém knižním čtvrtku startuje 20. října další akce na podporu prodeje knih. Projekt Knihománie potrvá celý měsíc, nakladatelé do něj zařadili 26 nových titulů. Jejich autoři je budou zájemcům podepisovat na několika autogramiádách.

Sedmnáct nakladatelů vybralo novinky, které podle nich patří k tomu nejzajímavějšímu, co se na podzimní knižní sezonu chystá. Vedle sebe se tak představí nový historický román, satira pro ženy, severská krimi nebo komiks pro děti.

Vyjdou knihy Johna Grishama (Amatéři), Toma Clancyho (Proti všem), Felixe Francise (Spřízněni krví), Jiřího Šulce (historický román Zrádci), Karla Štorkána (Kronika katů Mydlářů), souborné vydání tetralogie Odkaz Dračích jezdců od Christophera Paoliniho nebo Hvězdné příběhy Čtyřlístku.

Ze zahraničních spisovatelů, jejichž titul vyjde během Knihománie, přijede do Prahy britská autorka Alexandra Potterová. Vloni jí jako u českých čtenářů neznámé autorce vyšla knížka Není přání jako přání, která se týdny držela na prvních příčkách knihkupeckých žebříčků. Letos na jaře jí v češtině vyšel román Já a pan Darcy. České vydání knihy Kde je ta holka představí autorka v Praze 6. a 7. listopadu. Přijede také Kateřina Janouchová žijící ve Švédsku. Představí svůj nový román Podváděná, který nakladatel označuje jako „rodinný thriller“.

První Knihománii inicioval a zorganizoval letos v dubnu nakladatel a knižní distributor Euromedia Group. Podzimní Knihománie přilákala kolem 250 knihkupců. Jejich seznam i kompletní seznam nabízených knížek najdete na stránkách projektu.

Velký knižní čtvrtek organizovaný knižním distributorem Kosmas nabídl před týdnem 12 novinek, devět z toho zároveň v elektronické podobě. Roli favorita mělo podle očekávání - v tištěné i elektronické verzi - severské krimi Sněhulák Joa Nesboa, druhá nejprodávanější kniha byla Pražská zima Madeleine Albrightové.