A kdy už tam budem? Otázka, která neomrzí děti a pískomila

Praha - A kdy už tam budem? Dotaz, který nemine při cestách žádného rodiče. Věčné odpovídání za ně vyřeší album kapely Pískomil se vrací, navazující na úspěšné bejbypankové uskupení Kašpárek v rohlíku.

S příbuzným projektem Kašpárek v rohlíku, který se veřejnosti představil před čtyřmi lety, má skupina Pískomil se vrací společnou nejen cílovou skupinu - tedy děti (i jejich rodiče). Většina členů Pískomila už v Kašpárkovi hrála. „Začaly se mi na mobilním diktafonu hromadit hudební motivy, pro které v Kašpárkovi nebylo místo,“ vysvětlil Ondřej Pečenka, mimo jiné někdejší kapelník skupiny Kašpárek v rohlíku. „Do jednoduchých a svižných nápadů jsme pak jen vlisovali naše příběhy.“

Co skutečně stálo za vznikem kapely, vysvětlují její členové na svých stránkách: Nový hudební projekt vznikl jako reakce na naprostý přebytek hlodavců chovaných dětmi v jejich pokojíčcích. Přemnožení a opomíjení pískomilové utíkají z nedbale zajištěných klícek, slaňují po stupačkách do sklepních garáží a usidlují se v kabelových rozvodech automobilů, kde po sobě zanechávají cédéčko v přehrávači. Oním cédéčkem je první album skupiny Pískomil se vrací nazvané A kdy už tam budem?; křest si odbylo začátkem prosince.

Stejně jako Kašpárek v rohlíku, i Pískomil děti do hudby co nejvíce zapojuje. „Snažíme se nejvíc, co to jde, aby si dítě připadalo, že je na stejný lodi,“ říká Pečenka. „Chceme jim ukázat, jaké to je, řádit jako rocker,“ doplňuje jedna z členek skupiny Karolína Dytrtová. Kromě ní a Pečenky alias Pavoučí Káji a Onďatry tvoří stálou sestavu ještě Kristýna Kudrnáčová (Kyti de la Rocha) a Filip Nebřenský (Filip Konipásek), při koncertování je dolňuje občas také Radek Banga z Gipsy.cz nebo Michal Dalecký.

Pískomil se kromě automobilů dostane i do České televize - objeví se v pořadu Planeta Jo 21. ledna.