Oslavte Silvestr v Berlíně. Sraz v kině

Praha - Pokud se vám na Silvestra nechce sedět doma, ale ani se v nějakém podniku veselit a popíjet, pak může být vhodnou alternativou pro oslavu konce roku návštěva kina. V pěti českých biografech přenáší totiž živě Berlínské gala.

Zdroj: Stránky Cecilie Bartoliové Autor: Decca / Uli Weber

V přímém přenosu se návštěvníci mohou těšit 31. prosince od 17:30 na koncert Berlínské filharmonie,  která pod taktovkou svého šéfdirigenta Simona Rattla doprovodí slavnou mezzosopranistku Cecilii Bartoliovou.

Berlínští filharmonikové uvedou vnapříklad Dvořákovy Slovanské tance, Ravelovu svitu k baletu Daphnis a Chloé nebo Brahmsův Uherský tanec. Bartoliová zazpívá v operních áriích od Georga Friedricha Händela.

Koncert budou vysílat pražské kino Světozor, Slavia v Mariánských Lázních, kolínské Kino 99 a náchodské kino Vesmír.

Berlínské gala je součástí projektu ŽIVĚ, pořádaného pražským kinem Bio Oko. Rozšiřuje v Česku oblíbené přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery, které zprostředkovává společnost Aerofilms. Divákům nabízí přímé přenosy a záznamy z ostatních renomovaných operních domů - z italské La Scaly, Královské opery Covent Garden v Londýně, Pařížské opery i Salcburského festivalu.

Kromě klasické hudby a tance přidává do programů čtveřici záznamů z koncertů legendárních rockových legend, jako jsou Queen, The Doors, Led Zeppelin a Jimi Hendrix. Od října je uvedlo již 46 českých kin.

Více informací o projektu ŽIVĚ i Berlínském gala najdete zde, vstupenky jsou ještě k mání.