Opava, hříšná ves. Čertové na scéně!

Opava - O čertovskou komedii Jana Drdy rozšíří od 13. ledna svůj repertoár Slezské divadlo v Opavě. V poháce Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert svádějí dobro a zlo odvěký boj o lidskou duši.

Co se stane, když se čertu vyslanému na zem nechce strašit? V pekle bijí na poplach, protože v Dalskabátech už léta nikdo nehřeší. Život poklidné vesnice převrátí naruby nový pekelný vyslanec, převlečený za faráře. Podaří se svérázným Dalskabátským v čele s hubatou Marijánou Plajznerovou a napraveným čertem Matesem, kterého Plajznerka cepuje, aby z něho byl „pracovitej a poctivej muskej“, peklo přelstít?

Hra Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert vznikla podle jednoho z dvanácti příběhů knihy Jana Drdy České pohádky vydané v roce 1959. Dodnes je na repertoáru českých divadel a známá je i z televizního zpracování. V roce 1961 byl z představení v hlavních rolích s Jaroslavem Moučkou a Vlastou Chramostovou pořízen divadelní záznam, v roce 1976 byla pohádka opět s Jaroslavem Moučkou a Jiřinou Bohdalovou zfilmována.

V Opavě se mohou diváci těšit v hlavní roli na Hanu Vaňkovou a Martina Valoucha. Premiéra pohádkové hry v režii slovenského režséra Jakuba Nvoty se odehraje v neděli 13. ledna, nejbližší reprízy jsou naplánovány na 15. a 19. ledna.