Black Sabbath pověrčiví nejsou. Na novém albu vsadí na třináctku

Londýn - První studiové album britské skupiny Black Sabbath po dlouhé době vyjde v červnu pod názvem 13. Legendární metalová kapela loni uvedla, že natočila v USA a v Británii 15 nových skladeb. Na nové desce, aspoň to tak naznačuje její název, jich zřejmě použije jen třináct. Představí je zřejmě i na koncertní šňůře.

„Třináctka“ bude devatenáctým studiovým albem Black Sabbath a jejich devátým se zpěvákem Ozzy Osbournem. Z původní sestavy Black Sabbath nyní chybí jen bubeník Bill Ward, se kterým se frontman Tony Iommi a basista Geezer Butler nebyli s to dohodnout na podmínkách jeho účasti. Za bicími ho nahradil Brad Wilk, spoluzakladatel americké crossoverové skupiny Rage Against the Machine.

Čtveřice hodlá také podpořit prodej nového alba koncertním turné. V jeho první fázi počítá v dubnu a květnu s osmi vystoupeními na Novém Zélandu, v Austrálii a Japonsku. Místa a termíny dalších koncertů upřesní v nejbližších měsících.

Ve své nejslavnější sestavě se skupina Black Sabbath, která je považována za jednoho z hlavních průkopníků heavy metalu s hity jako Iron Man nebo War Pigs, měla představit loni i v Praze. Plánovaný koncert však byl vzhledem ke zdravotním potížím kytaristy Iommiho nahrazen projektem Ozzy & Friends. Legendární Black Sabbath v neúplném složení v Česku již několikrát koncertovali, naposledy v roce 2005 na pražském Výstavišti.

Původní členové kapely, všichni šedesátníci, vydali své poslední studiové album Never Say Never s novými nahrávkami v roce 1978.