Pozitivní chmury v režii Calm Season

Praha - Dvojice muzikantů Terezie Kovalová a Adam Vopička o sobě prohlašují, že jsou pozitivní melancholici. A přesně taková je jejich debutová deska Mosaic Views. Spojení akustické kytary a violoncella není úplně běžná kombinace, stejně jako není běžný booklet jejich CD. Ale víte co? Na Calm Season není běžného vůbec nic.

Zdroj: Calm Season/Bandzone Autor: Petr Klapper

Oba členové už za sebou mají účinkování v různých kapelách, a jejich jména proto nejsou na klubové scéně nikomu neznámá. Adam kdysi působil ve formaci Fake Tapes a v současnosti „omlazuje“ sestavu The Prostitutes. Terezie na sebe zase upozornila v Republic of Two nebo jako doprovod zpěvačky Vladivojny la Chii. Spolu se ale potkali až na koncertě Southpaw, kde Vopička dělal technika. Dali se do řeči… znáte to.

„Calm Season zpívají o lásce, vášni, naději, ale i o zatracení, samotě a nepochopení,“ uvádí na svém bandzone profilu. Deska Mosaic Views má sice silnou zádumčivou linku, i tak v ní ale prosvítají záblesky světla. „Naše vnímání hudby je taková pozitivní melancholie,“ říká ostatně kytarista. Adamův hlas je velice signifikantní, ne nepodobný tomu Briana Molka z kapely Placebo. Tuhle nálepku už holt zpěvák nesetřese.

Navenek prý oba působí vesele a bezprostředně, proto se jim jen těžko věří avizovaná přecitlivělost a posmutnělost. Tyto vlastnosti vyplouvají na povrch až v jejich hudbě. Velký podíl na tom má i Tereziin tesklivý doprovodný vokál.

Přebal desky Mosaic Views od Calm Season
Přebal desky Mosaic Views od Calm Season

Řeč byla o neobvyklém přebalu desky. Fotografie dvou klaunů obalených v novinách přitom vznikla na objednávku. Dvojice zadala několika českým fotografům úkol, aby je znázornili tak, jak muzikanty vnímají podle poslechu jejich písniček. Vítězný snímek fashion fotografa Lukáše Dvořáka se tedy objevil na přední straně. Práce těch ostatních ale neskončila v koši - fotky od „poražených“ umělců nakonec vyplnily vnitřek bookletu.

Křest placky proběhl v listopadu v Malostranské besedě. Jejím kmotrem se stal Jan P. Muchow, z čehož plyne, že Calm Season mají už od začátku slušně našlápnuto. A vůbec nevadí, že do toho mají aktéři jiné projekty a tomuto se věnují nárazově.