ČT už má připraveno osm Nevinných lží

Praha - Někdy stačí jen malá nevinná lež k tomu, aby si člověk obrátil život vzhůru nohama. A je třeba velké úsilí, aby jej opět narovnal. Nevinné lži budou diváci ve stejnojmenném filmovém projektu slýchat od České televize po osm večerů. Poslední zaznamenala režisérka Tereza Vrabelová před několika dny.

Osm celovečerních snímků natočilo celkem pět režisérů. Základní téma bylo společné: Co když malá a zdánlivě nevinná lež naboptná do nepředvídatelných rozměrů? Tvůrci se zaměřili nejen na problémy, které musí občas řešit každý z nás, ale pokusili se i dotknout širších témat.

Natáčení odstartovalo filmem podle scénáře a v režii Alice Nellis o ženě (Aňa Geislerová), která váhá mít dítě a bojí se to přiznat. Poslední klapka padla 27. ledna v Liběchově na Mělnicku, kde Tereza Vrabelová dotočila poslední záběry ze snímku nazvaného Byl lásky čas o dvou sestrách (Dagmar Havlová a Veronika Freimanová), které se stanou součástí milostného trojúhelníku. Jejich matku, s níž ta „navíc“ zůstane žít, hraje Iva Janžurová.

Nevinné lži / Dana Kolářová, Aňa Geislerová
Zdroj: ČT

Kromě zmíněných se mohou diváci těšit také na příběhy o stvoření mediální hvězdy (režie: Martin Dolenský, hrají: Michal Suchánek, Tereza Voříšková, Tereza Brodská); dětské mstě ze strachu (režie: Petr Zahrádka, hrají: Marek Taclík, Pavel Liška); mladém muži, kterému je pro seznámení dobrý každý trik (režie: Vojtěch Kotek, hrají: Vojta Dyk, Táňa Vilhelmová - kombinace obsazení a tématu, na které budou zřejmě zvláště čtenáři bulváru zvědaví); o ženách, které chtějí mít děti bez otců (hrají: Tereza Brodská, Hynek Čermák, Bára Kodetová); manažerovi, který se musí opět postavit na vlastní nohy (režie: Petr Zahrádka, hrají: Jiří Langmajer, Petra Hřebíčková) a na příběh o poctivosti a spolehlivosti, jež stejně neochrání před pastí půjček a nesolidnosti (režie: Jan Prušinovský).

První Nevinnou lež odvysílá program ČT1 24. února ve 20:00.