Zpívej a nešišlej!

Praha - K zpříjemnění úmorného procvičovaní problematických hlásek, jako pomůcka pro srozumitelnější mluvu, anebo jen tak pro radost si můžete pořídit album hudební skladatelky a textařky Amálky K. Třebické. Deska Nešišlej! totiž obsahuje logopedické písničky pro odvážné děti a jejich rodiče.

„S dětmi pracuji mnoho let a za pochodu vznikaly různé písničky, část z nich vycházela každý měsíc asi dva roky v časopise Informatorium. Ty si děti zpívaly i doma, až jedna maminka-logopedka přišla s tím, že některé z nich s úspěchem používá ve své praxi a jestli nechci složit další,“ prozradila Třebická, co ji přivedlo na myšlenku logopedického alba.

Je autorkou většinou textů, s výjimkou třech, jimiž přispěl Miroslav Hanuš. Každý text je zaměřen na jedno problematické písmeno. Písně nazpívala a také ve studiu nahrála řadu nástrojů - klavír, akordeon či metalofon. Přizvala si ale i hosty: zpěváka Vojtu Dyka, operní pěvkyni Hanu Peckovou, violoncellistku Johanu Kučerovou či hráče na příčnou flétnu Michala Vojáčka. Výsledná nahrávka je prý pestrá žánrově i zvukově. Její výtvarné podoby se ujal Martin Velíšek, který povětšinou vytváří booklety a obaly jen pro kapelu Už jsme doma, v níž hraje.

Slavnostně pokřtěno bude album Nešišlej! 23. února v pražském Café v lese.