Nový fenomén slevových portálů: lístky na kulturu

Praha – Slevové portály mají nový hit: zlevněné vstupenky na kulturní akce. Po večeřích, víkendových pobytech v hotelu či po adrenalinových zážitcích lze na webových stránkách najít lístky do kina a do divadla za méně peněz než obvykle. Některé kulturní podniky tak snáze zaplní jinak poloprázdná hlediště a přitom zalepí rozšiřující se ekonomickou díru.

Stačí vyplnit patřičnou přihlášku na internetu a brána k levnější zábavě je otevřená. Taková akce pak návštěvníkům ušetří třeba i několik stovek korun. Naopak se může stát, že k voucheru dostane zákazník ještě příjemný bonus navíc – v kině se jedná např. o občerstvení zdarma, lístek navíc apod.   

Pořadatelům se vyplatí prázdná místa zaplnit, protože kapacita divadelního či kino sálu zůstává stejná tak jako tak, stejně jako provozní náklady. S vouchery se jim daří počet příchozích zdvojnásobit, což se vyplatí i za podmínek, kdy jejich majitelé zaplatí méně než běžní návštěvníci. Alespoň to tvrdí ředitel slevového portálu Navečer.cz Zbyněk Meloun. Zakladatel Slevomatu Tomáš Čupr dodává, že do „oběhu“ letos dávají kolem padesáti tisíc vstupenek, které, jak doufá, prodají. 

  • zdroj: ČT24
  • zdroj: ČT24

Pražská multikina jsou zhruba o dvacetikorunu dražší než ta americká. Není proto divu, že se Čechům slevy zalíbily a po objednávce přes internet tak sahají čím dál častěji. Aktuální průzkum tvrdí, že tržby slevových portálů se loni přibližovaly hranici tří miliard korun a že se slevou přes internet nakupují skoro tři čtvrtiny lidí v Česku.  

Divadla, kina, ale také hudební kluby navíc využívají kupony jako levnou formu propagace. Diváci prý mají tendence vracet se do stejného podniku, aniž by museli znovu použít slevový web.   

Jsou však i instituce, které zatím slevové portály nepotřebují a nevyužívají. Jedním z nich je například Dejvické divadlo, které má vyprodáno na několik měsíců dopředu.

Video Lístky za kulturou přes slevový portál se stávají hitem
video

Lístky za kulturou přes slevový portál se stávají hitem