V zemi Oz se zase kouzlí. Čaroděj je zpátky!

Praha – Lev, hastroš, plecháč a Dorotka jsou známé postavy z kultovní pohádky Čaroděj ze země Oz. Tento týden měl však v Americe premiéru nový snímek s názvem Mocný vládce Oz, který zčásti vychází právě z filmu z roku 1939. V hvězdně obsazené celovečerní podívané se objeví Michelle Williamsová, Rachel Weiszová, Mila Kunisová nebo James Franco.

Příběh dívenky Dorotky, kterou tornádo odnese z rodného Kansasu přímo do tajemné země čaroděje Oz, se ve 30. letech stal senzací. Na svou dobu vydělal neuvěřitelných třicet milionů dolarů. Hollywood se nyní k osvědčené klasice vrací. Mocný vládce Oz totiž vypráví, jak se do východních zemí čaroděj vůbec dostal. 

„Když jsem byl malý, tak jsem byl ve fantasy až po uši. Miloval jsem Tolkiena a Franka Bauma. To, jak jsem se propadl do jiného světa, bylo skvělé,“ vzpomínal na premiéře představitel hlavní role Oscara Diggse herec James Franco. 

  • Mocný vládce Oz
    Mocný vládce Oz zdroj: Falcon
  • Mocný vládce Oz
    Mocný vládce Oz zdroj: Falcon

Staré klasice propadla i další hollywoodská esa - Rachel Weiszová, Michelle Williamsová i Mila Kunisová si v novém filmu zahrají tři čarodějnice s odlišným zaměřením. „Je to asi trochu jiné - když jsem byla malá, tak jsem ani pořádně nevěděla, co mě na tom filmu tak baví. Ale teď mě tam nejvíc nadchlo, že to je vlastně takový road movie,“ podotkla Williamsová. 

Čaroděj ze země Oz je legendární především ve Spojených státech - mnohé populární filmy na něj narážejí prostřednictvím jedné věty o Kansasu. Z Dorotčina prohlášení: „Myslím, že už asi nejsme v Kansasu,“ se stala doslova kultem. 

České publikum se ale do světa mocného kouzelníka podívalo mnohem později než Američané. Komunistům se totiž nelíbilo, že zlá čarodějnice pochází z východu, a tak byl snímek zakázán. Mocný vládce ze Smaragdové věže však to současné publikum potěší v tuzemských kinech už 7. března.