Jackie Chan už má akce dost. Pomýšlí na bačkory

Soul - Hongkongský herec a režisér Jackie Chan představil v Soulu svou nejnovější akční komedii. Připustil, že Chinese Zodiac (Čínský zvěrokruh) je možná jeho posledním akčním filmem a že ostatní snímky nebudou už spadat do tohoto žánru, který jej tak proslavil.

"Pomýšlel jsem na důchod a co se týče akčních filmů, myslím, že Chinese Zodiac možná bude můj poslední bombastický akční film," prohlásil autor filmů jako Božská relikvie, Křižovatka smrti, Tenkrát na Východě, Police Story nebo Legenda o opilém Mistrovi.

Svým posledním počinem prý chce upozornit na ilegální obchod s uměním v Číně. Chce, aby jeho nejnovější film upozornil celý svět na to, jak jsou čínské národní umělecké poklady pleněny a rozprodávány.

Chinese Zodiac vypráví o muži, který objeví 12 starověkých bronzových hlav zvířat symbolizujících 12 znamení čínského zvěrokruhu. Jde o legendární artefakty údajně uloupené cizími kolonizátory z areálu pekingského Letního paláce. Chana inspirovala vlastní zdrcující zkušenost, když v Hongkongu viděl tři z těchto hlav jako položky v aukci.